HRF Kotisivu -> Tulokset 1996-2000 -> Tulokset 1998 -> Historic Grand Race

HISTORIC GRAND RACE '98

29.-30.8. Ahveniston moottorirata/Ahvenisto Raceway, Hämeenlinna

Numero / NO	Kuljettaja / Driver	Ilmoittaja / Entrant	Auto / Car				Luokka / Class	Aika / Time


Historic erikoisvakio/GTS-autot - Lähtö 1					
Historic Touring and GTS cars - Start 1				

1	62	Liukkonen Juha					Ford Falcon Sprint '64			A	17:04,4
2	1	Kylämarkula Matti				Porsche 911 '65				A	17:15,6
3	8	Kaukonen Mikko					BMW 1800 Ti '66				B	17:16,1
4	9	Roslund Karl-Erik				BMW  1800 Ti				B 	17:22,2
5	6	Luotonen Joni					Fiat 1000 Abarth Berlina Corsa '65	D	17:51,3
6	28	Pekkala Pentti		Pirjo Rosberg		Alfa Romeo Giulietta Sprint Veloce '63	D	17:57,6
7	18	Määttä Jyrki					Volvo Amazon '64			B	18:03,5
8	55	Pyyhkäläinen Esa				Volvo Amazon 122 Sport			B	18:04,3
9	13	Tabell Jari					Triumph Spitfire 4 '64			D	18:19,6
10	81	Halonen Reijo					Hillman Imp Rallye			D	18:21,1
11	11	Saarinen Markku					Volvo 122 '64				B	18:47,0
12	87	Reunanen Rami					Plymouth Barracuda '64			A	-1
13	50	Korhonen Jukka					Opel Kadett Coupe '67			D	-1
14	3	Koski Tapani					Ford Lotus Cortina '66			C	-1
15	47	Järvinen Mauno					Alfa Romeo Giulia Ti '64		C	kesk

Luokka A					
1	62	Liukkonen Juha					Ford Falcon Sprint '64			A	17:04,4
2	1	Kylämarkula Matti				Porsche 911 '65				A	17:15,6
3	87	Reunanen Rami					Plymouth Barracuda '64			A	-1

				
Luokka B					
					
1	8	Kaukonen Mikko					BMW 1800 Ti '66				B	17:16,1
2	9	Roslund Karl-Erik				BMW  1800 Ti				B 	17:22,2
3	18	Määttä Jyrki					Volvo Amazon '64			B	18:03,5
4	55	Pyyhkäläinen Esa				Volvo Amazon 122 Sport			B	18:04,3
5	11	Saarinen Markku					Volvo 122 '64				B	18:47,0

Luokka C					
1	3	Koski Tapani					Ford Lotus Cortina '66			C	-1
	47	Järvinen Mauno					Alfa Romeo Giulia Ti '64		C	kesk

Luokka D					
1	6	Luotonen Joni					Fiat 1000 Abarth Berlina Corsa '65	D	17:51,3
2	28	Pekkala Pentti		Pirjo Rosberg		Alfa Romeo Giulietta Sprint Veloce '63	D	17:57,6
3	13	Tabell Jari					Triumph Spitfire 4 '64			D	18:19,6
4	81	Halonen Reijo					Hillman Imp Rallye			D	18:21,1
5	50	Korhonen Jukka					Opel Kadett Coupe '67			D	-1


Historic erikoisvakio/GTS-autot - Lähtö 2					
Historic Touring and GTS cars - Start 2					

1	62	Liukkonen Juha					Ford Falcon Sprint '64			A	19:38,9
2	1	Kylämarkula Matti				Porsche 911 '65				A	19:39,4
3	28	Pekkala Pentti		Pirjo Rosberg		Alfa Romeo Giulietta Sprint Veloce '63	D	19:40,4
4	9	Roslund Karl-Erik				BMW  1800 Ti				B 	19:44,0
5	55	Pyyhkäläinen Esa				Volvo Amazon 122 Sport			B	19:44,4
6	8	Kaukonen Mikko					BMW 1800 Ti '66				B	20:14,9
7	6	Luotonen Joni					Fiat 1000 Abarth Berlina Corsa '65	D	20:17,1
8	11	Saarinen Markku					Volvo 122 '64				B	20:24,8
9	18	Määttä Jyrki					Volvo Amazon '64			B	20:26,2
10	3	Koski Tapani					Ford Lotus Cortina '66			C	20:27,7
11	13	Tabell Jari					Triumph Spitfire 4 '64			D	20:49,8
12	50	Korhonen Jukka					Opel Kadett Coupe '67			D	-1
13	87	Reunanen Rami					Plymouth Barracuda '64			A	Kesk
14	47	Järvinen Mauno					Alfa Romeo Giulia Ti '64		C	Ei lähtenyt
15	81	Halonen Reijo					Hillman Imp Rallye			D	Ei lähtenyt

Luokka A					
1	62	Liukkonen Juha					Ford Falcon Sprint '64			A	19:38,9
2	1	Kylämarkula Matti				Porsche 911 '65				A	19:39,4
	87	Reunanen Rami					Plymouth Barracuda '64			A	Kesk

Luokka B					
1	9	Roslund Karl-Erik				BMW  1800 Ti				B 	19:44,0
2	55	Pyyhkäläinen Esa				Volvo Amazon 122 Sport			B	19:44,4
3	8	Kaukonen Mikko					BMW 1800 Ti '66				B	20:14,9
4	11	Saarinen Markku					Volvo 122 '64				B	20:24,8
5	18	Määttä Jyrki					Volvo Amazon '64			B	20:26,2

Luokka C					
1	3	Koski Tapani					Ford Lotus Cortina '66			C	20:27,7
	47	Järvinen Mauno					Alfa Romeo Giulia Ti '64		C	Ei lähtenyt

Luokka D					
1	28	Pekkala Pentti	Pirjo Rosberg			Alfa Romeo Giulietta Sprint Veloce '63	D	19:40,4
2	6	Luotonen Joni					Fiat 1000 Abarth Berlina Corsa '65	D	20:17,1
3	13	Tabell Jari					Triumph Spitfire 4 '64			D	20:49,8
4	50	Korhonen Jukka					Opel Kadett Coupe '67			D	-1
	81	Halonen Reijo					Hillman Imp Rallye			D	Ei lähtenyt

________________________________________________________________________


Historic Formulat - Lähtö 1
Historic Formula Cars - Start 1					

1	25	Pesonen Jukka	500-kerho			Veemax MK IV B '70 FV			B	16:07,6
2	86	Lundvall Mats					Hansen MK II '69 FV			B	16:11,9
3	54	Petterson Kim					RPB '67 FV				B	16:45,5
4	19	Puurunen Juke					Veemax MK IV B '70 FV			B	16:56,9
5	72	Hedman Sven-Erik				RPB '67 FV				B	17:08,4
6	33	Hasselgren Caj	Scandia Rent RacingTeam		RPB '67 FV				B	17:35,9
7	64	Melin Staffan					Hansen MK I FV '66			B	-1
8	6	Kuussaari Juha	500-kerho			Veemax MK VI B '73 FV			C	-2
9	39	Amberla Yrjö					Cooper-Norton 58 Midget			A	-2
10	22	Honkanen Inke	500-kerho			Finn Vau '71 FV				B	-2
	11	Leppä Kalevi					Lotus 20/22 '61 FJ			A	kesk
	17	Liukkonen Juha					Veemax MK IV B '70 FV			B 	kesk
	66	Säteri Tuija					Apal MK I '66 FV			B	kesk
					
Luokka A					
1	39	Amberla Yrjö					Cooper-Norton '58 Midget		A	-2
	11	Leppä Kalevi					Lotus 20/22 '61 FJ			A	kesk

Luokka B					
1	25	Pesonen Jukka	500-kerho			Veemax MK IV B '70 FV			B	16:07,6
2	86	Lundvall Mats					Hansen MK II '69 FV			B	16:11,9
3	54	Petterson Kim					RPB '67 FV				B	16:45,5
4	19	Puurunen Juke					Veemax MK IV B '70 FV			B	16:56,9
5	72	Hedman Sven-Erik				RPB '67 FV				B	17:08,4
6	33	Hasselgren Caj	Scandia Rent RacingTeam		RPB '67 FV				B	17:35,9
7	64	Melin Staffan					Hansen MK I FV '66			B 	-1
	66	Säteri Tuija					Apal MK I '66 FV			B	kesk
	17	Liukkonen Juha					Veemax MK IV B '70 FV			B	ei lähtenyt

Luokka C					
1	6	Kuussaari Juha	500-kerho			Veemax MK VI B '73 FV			C (H)	-2


Historic Formulat - Lähtö 2					
Historic Formula Cars - Start 2		
			
1	25	Pesonen Jukka	500-kerho			Veemax MK IV B '70 FV			B	18:40,4
2	17	Liukkonen Juha					Veemax MK IV B '70 FV			B	18:53,3
3	86	Lundvall Mats					Hansen MK II '69 FV			B	18:55,9
4	54	Petterson Kim					RPB '67 FV				B	19:11,3
5	19	Puurunen Juke					Veemax MK IV B '70 FV			B	19:19,9
6	33	Hasselgren Caj	Scandia Rent RacingTeam		RPB '67 FV				B	19:24,1
7	72	Hedman Sven-Erik				RPB '67 FV				B	19:24,9
8	64	Melin Staffan					Hansen MK I FV '66			B	-1
9	66	Säteri Tuija					Apal MK I '66 FV			B	-1
10	22	Honkanen Inke	500-kerho			Finn Vau '71 FV				B	-1
11	39	Amberla Yrjö					Cooper-Norton '58 Midget		A	-2
	6	Kuussaari Juha	500-kerho			Veemax MK VI B '73 FV			C	Ei lähtenyt
	11	Leppä Kalevi					Lotus 20/22 '61 FJ			A	Ei lähtenyt

Luokka A					
1	39	Amberla Yrjö					Cooper-Norton '58 Midget		A	-2
	11	Leppä Kalevi					Lotus 20/22 '61 FJ			A	Ei lähtenyt

Luokka B					
1	25	Pesonen Jukka	500-kerho			Veemax MK IV B '70 FV			B	18:40,4
2	17	Liukkonen Juha					Veemax MK IV B '70 FV			B	18:53,3
3	86	Lundvall Mats					Hansen MK II '69 FV			B	18:55,9
4	54	Petterson Kim					RPB '67 FV				B	19:11,3
5	19	Puurunen Juke					Veemax MK IV B '70 FV			B	19:19,9
6	33	Hasselgren Caj	Scandia Rent RacingTeam		RPB '67 FV				B	19:24,1
7	72	Hedman Sven-Erik				RPB '67 FV				B	19:24,9
8	64	Melin Staffan					Hansen MK I FV '66			B	-1
9	66	Säteri Tuija					Apal MK I '66 FV			B	-1
10	22	Honkanen Inke	500-kerho			Finn Vau '71 FV				B	-1
				
________________________________________________________________________


Harrasteautot A ja V8 - Lähtö 1					
HRF Club Cars A & V8 - Start 1			

1	22	Riikonen Juha-Matti	Dalton Bros. Racing	Bayermann BMW 2002 '74			A	16:51,0
2	4	Peltonen Kai					Opel Ascona '78				A	17:09,6
3	74	Vaaranta Tuomas					BMW 2002 '74				A	17:21,4
4	15	Laitinen Janne		Dalton Bros. Racing	Porsche 914 '74				A	17:24,3
5	16	Koponen Jorma		Dalton Bros. Racing	Porsche 911 '70				A	17:24,9
6	71	Hållfast Keijo					Chevrolet Camaro '71			V8	17:30,2
7	43	Rannaoja Mika					Opel Ascona B '76			A	17:32,6
8	45	Inkiläinen Jukka				Ford Escort				A	18:04,3
9	14	Aarnio Lauri		Dalton Bros. Racing	Chevrolet Corvette conv. '66		V8	18:59,4
10	60	Saarnivaara Jami				BMW 2002				A	-1
	13	Koski Ari		Dalton Bros. Racing	Chevrolet Corvette '84			V8	kesk
	19	Rantanen Marko					Opel Ascona B '81			A	kesk
	63	Galkin Viktor					Skymen BMW 1502 Turbo '75		A	kesk
	99	Särkelä Mika					VW 2d sedan 1200 '57			A	kesk
	7	Makkonen Hannu					Alfa-Romeo GTV 2000 '73			A	Ei lähteny
	53	Jyränkö Juhani					VW 2D sedan 1500 '69			A 	Ei lähteny
	81	Kalliola Jokke					Chevrolet Camaro '69			V8	Ei lähtenyt
					
Luokka A					
1	22	Riikonen Juha-Matti	Dalton Bros. Racing	Bayermann BMW 2002 '74			A	16:51,0
2	4	Peltonen Kai					Opel Ascona '78				A	17:09,6
3	74	Vaaranta Tuomas					BMW 2002 '74				A	17:21,4
4	15	Laitinen Janne		Dalton Bros. Racing	Porsche 914 '74				A	17:24,3
5	16	Koponen Jorma		Dalton Bros. Racing	Porsche 911 '70				A	17:24,9
6	43	Rannaoja Mika					Opel Ascona B '76			A	17:32,6
7	45	Inkiläinen Jukka				Ford Escort				A	18:04,3
8	60	Saarnivaara Jami				BMW 2002				A	-1
	19	Rantanen Marko					Opel Ascona B '81			A	kesk
	63	Galkin Viktor					Skymen BMW 1502 Turbo '75		A	kesk
	99	Särkelä Mika					VW 2d sedan 1200 '57			A	kesk
	7	Makkonen Hannu					Alfa-Romeo GTV 2000 '73			A	Ei lähteny
	53	Jyränkö Juhani					VW 2D sedan 1500 '69			A 	Ei lähteny

Luokka V8					
1	71	Hållfast Keijo					Chevrolet Camaro '71			V8	17:30,2
2	14	Aarnio Lauri		Dalton Bros. Racing	Chevrolet Corvette conv. '66		V8	18:59,4
	13	Koski Ari		Dalton Bros. Racing	Chevrolet Corvette '84			V8	kesk
	81	Kalliola Jokke					Chevrolet Camaro '69			V8	Ei lähteny


Harrasteautot A ja V8 - Lähtö 2					
HRF Club Cars A & V8 - Start 2			
	
1	22	Riikonen Juha-Matti	Dalton Bros. Racing	Bayermann BMW 2002 '74			A	18:28,7
2	74	Vaaranta Tuomas					BMW 2002 '74				A	18:41,8
3	43	Rannaoja Mika					Opel Ascona B '76			A	18:43,5
4	19	Rantanen Marko					Opel Ascona B '81			A	18:44,7
5	16	Koponen Jorma		Dalton Bros. Racing	Porsche 911 '70				A	18:45,6
6	4	Peltonen Kai					Opel Ascona '78				A	18:46,0
7	71	Hållfast Keijo					Chevrolet Camaro '71			V8	19:11,0
8	15	Laitinen Janne		Dalton Bros. Racing	Porsche 914 '74				A	19:21,2
9	63	Galkin Viktor					Skymen BMW 1502 Turbo '75		A	19:23,9
10	14	Aarnio Lauri		Dalton Bros. Racing	Chevrolet Corvette conv. '66		V8	19:47,5
11	45	Inkiläinen Jukka				Ford Escort				A	19:50,8
12	13	Koski Ari		Dalton Bros. Racing	Chevrolet Corvette '84			V8	20:27,4
13	60	Saarnivaara Jami				BMW 2002				A	Kesk
14	59	Kalja Jari					VW 2d sedan 1500 '69			A	Kesk
15	99	Kalliola Jokke					Chevrolet Camaro '69			V8	Ei lähtenyt
16	7	Makkonen Hannu					Alfa-Romeo GTV 2000 '73			A	Ei lähtenyt
17	81	Kalliola Jokke					Chevrolet Camaro '69			V8	Ei lähtenyt

Luokka A					
1	22	Riikonen Juha-Matti	Dalton Bros. Racing	Bayermann BMW 2002 '74			A	18:28,7
2	74	Vaaranta Tuomas					BMW 2002 '74				A	18:41,8
3	43	Rannaoja Mika					Opel Ascona B '76			A	18:43,5
4	19	Rantanen Marko					Opel Ascona B '81			A	18:44,7
5	16	Koponen Jorma		Dalton Bros. Racing	Porsche 911 '70				A	18:45,6
6	4	Peltonen Kai					Opel Ascona '78				A	18:46,0
7	15	Laitinen Janne		Dalton Bros. Racing	Porsche 914 '74				A	19:21,2
8	63	Galkin Viktor					Skymen BMW 1502 Turbo '75		A	19:23,9
9	45	Inkiläinen Jukka				Ford Escort				A	19:50,8
10	60	Saarnivaara Jami				BMW 2002				A	20:37,3
	59	Kalja Jari					VW 2d sedan 1500 '69			A	Kesk
	99	Särkelä Mika					VW 2d sedan 1200 '57			A	Kesk
	7	Makkonen Hannu					Alfa-Romeo GTV 2000 '73			A	Ei lähtenyt
	
Luokka V8					
1	71	Hållfast Keijo					Chevrolet Camaro '71			V8	19:11,0
2	14	Aarnio Lauri		Dalton Bros. Racing	Chevrolet Corvette conv. '66		V8	19:47,5
3	13	Koski Ari		Dalton Bros. Racing	Chevrolet Corvette '84			V8	20:27,4
	81	Kalliola Jokke					Chevrolet Camaro '69			V8	Ei lähtenyt

________________________________________________________________________


Harrasteautot B ja C - Lähtö 1					
HRF Club Cars B & C - Start 1					

1	12	Hämäläinen Toivo				Sunbeam Stiletto '73			C	18:26,8
2	96	Tschokkinen Sami  KuljetusliikeTransmitline 	MG Metro '83				C	18:31,1
3	98	Pihlman Urpo					BMW 2002 '69				B	18:52,4
4	54	Ojala Olli					Volvo PV 544 '65			B	19:05,3
5	57	Kuusisto Petri					Opel Kadett C Coupe '76			B	19:11,5
6	31	Bergman Micke					Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0		B	19:26,7
7	89	Snabb Henry					BMW 2002 '70				C	19:30,8
8	61	Gratscheff Harri				Opel Corsa GT '83			B	19:32,5
9	48	Kainulainen Markku				VW 1302 S '71				B	19:51,6
10	83	Korjus Sami					Lada 1500 S '78				B	19:52,2
11	84	Salonen Esko					Volvo 242 '84				B	19:57,2
12	97	Saarinen Ilkka					Fiat 128 Special '75			C	20:01,5
13	10	Tervola Pasi					Ford Escort '69				B	20:03,2
14	9	Heusala Erkki					Toyota Starlet '82			C	20:06,8
15	77	Heinonen Mika					Mazda 323 '82				C	20:07,5
16	90	Kanerva Mika					Mini Russian Power '64			C	20:27,3
17	3	Kannisto Aku					Opel Manta  '76				B	20:27,9
18	46	Ojainmaa Pekka					Fiat 127 '75				C	-1
19	44	Ala-Marttila Marko				Alfa Romeo Giulia '73			B	-1
20	56	Anttila Kari					Volvo Amazon Favorit '67		C	-1
21	42	Lainekivi Sakari				Volvo 242 '77				B	-1
22	51	Tamminen Mika					Alfa Romeo 2000 GTV '73			B	-1
23	23	Laiho Marko					Vauxhall Chevette HB '76		B	-1
24	33	Kauppinen Mika					Datsun 100 A '76			C	-1
25	62	Ojainmaa Simo					NSU Prinz 1000 TT '67			B	-1
26	29	Rajamäki Ari					Ford Taunus GT Coupe '73		B	-1
27	17	Hietanen Juhapekka				Ford Escort Mk2 '75			B	-2
	50	Juntti Jarmo					Ford Cortina 1600 DL '68		B	Kesk
	58	Ikola Mika					Volvo Amazon '71			B	Kesk
	69	Suonsivu Matty O.				Fiat 600 SLE '73			C	Kesk
	11	Takanen Mika					Ford Escort '70				B	Ei lähtenyt
	27	Kottila Kari					Fiat 127 Sport '82			C	Ei lähtenyt
					
Luokka B					
1	98	Pihlman Urpo					BMW 2002 '69				B	18:52,4
2	54	Ojala Olli					Volvo PV 544 '65			B	19:05,3
3	57	Kuusisto Petri					Opel Kadett C Coupe '76			B	19:11,5
4	31	Bergman Micke					Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0		B	19:26,7
5	61	Gratscheff Harri				Opel Corsa GT '83			B	19:32,5
6	48	Kainulainen Markku				VW 1302 S '71				B	19:51,6
7	83	Korjus Sami					Lada 1500 S '78				B	19:52,2
8	84	Salonen Esko					Volvo 242 '84				B	19:57,2
9	10	Tervola Pasi					Ford Escort '69				B	20:03,2
10	3	Kannisto Aku					Opel Manta  '76				B	20:27,9
11	44	Ala-Marttila Marko				Alfa Romeo Giulia '73			B	-1
12	42	Lainekivi Sakari				Volvo 242 '77				B	-1
13	51	Tamminen Mika					Alfa Romeo 2000 GTV '73			B	-1
14	23	Laiho Marko					Vauxhall Chevette HB '76		B	-1
15	62	Ojainmaa Simo					NSU Prinz 1000 TT '67			B	-1
16	29	Rajamäki Ari					Ford Taunus GT Coupe '73		B	-1
17	17	Hietanen Juhapekka				Ford Escort Mk2 '75			B	-2
18	50	Juntti Jarmo					Ford Cortina 1600 DL '68		B	Kesk
19	58	Ikola Mika					Volvo Amazon '71			B	Kesk
20	11	Takanen Mika					Ford Escort '70				B	Ei lähtenyt

Luokka C					
1	12	Hämäläinen Toivo				Sunbeam Stiletto '73			C	18:26,8
2	96	Tschokkinen Sami KuljetusliikeTransmitline	MG Metro '83				C	18:31,1
3	89	Snabb Henry					BMW 2002 '70				C	19:30,8
4	97	Saarinen Ilkka					Fiat 128 Special '75			C	20:01,5
5	9	Heusala Erkki					Toyota Starlet '82			C	20:06,8
6	77	Heinonen Mika					Mazda 323 '82				C	20:07,5
7	90	Kanerva Mika					Mini Russian Power '64			C	20:27,3
8	46	Ojainmaa Pekka					Fiat 127 '75				C	-1
9	56	Anttila Kari					Volvo Amazon Favorit '67		C	-1
10	33	Kauppinen Mika					Datsun 100 A '76			C	-1
	69	Suonsivu Matty O.				Fiat 600 SLE '73			C	Kesk
	27	Kottila Kari					Fiat 127 Sport '82			C	Ei lähtenyt


Harrasteautot B ja C - Lähtö 2					
HRF Club Cars B & C - Start 2					

1	12	Hämäläinen Toivo				Sunbeam Stiletto '73			C	18:40,5
2	96	Tschokkinen Sami  KuljetusliikeTransmitline	MG Metro '83				C	19:13,1
3	98	Pihlman Urpo					BMW 2002 '69				B	19:29,6
4	58	Ikola Mika					Volvo Amazon '71			B	19:32,0
5	54	Ojala Olli					Volvo PV 544 '65			B	19:34,8
6	31	Bergman Micke					Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0		B	19:58,6
7	83	Korjus Sami					Lada 1500 S '78				B	20:00,4
8	61	Gratscheff Harri				Opel Corsa GT '83			B	20:04,4
9	57	Kuusisto Petri					Opel Kadett C Coupe '76			B	20:34,1
10	48	Kainulainen Markku				VW 1302 S '71				B	20:37,7
11	10	Tervola Pasi					Ford Escort '69				B	20:38,2
12	84	Salonen Esko					Volvo 242 '84				B	20:39,6
13	69	Suonsivu Matty O.				Fiat 600 SLE '73			C	20:53,4
14	97	Saarinen Ilkka					Fiat 128 Special '75			C	-1
15	77	Heinonen Mika					Mazda 323 '82				C	-1
16	9	Heusala Erkki					Toyota Starlet '82			C	-1
17	3	Kannisto Aku					Opel Manta  '76				B	-1
18	46	Ojainmaa Pekka					Fiat 127 '75				C	-1
19	42	Lainekivi Sakari				Volvo 242 '77				B	-1
20	23	Laiho Marko					Vauxhall Chevette HB '76		B	-1
21	51	Tamminen Mika					Alfa Romeo 2000 GTV '73			B	-1
22	56	Anttila Kari					Volvo Amazon Favorit '67		C	-1
23	62	Ojainmaa Simo					NSU Prinz 1000 TT '67			B	-1
24	11	Takanen Mika					Ford Escort '70				B	-1
25	33	Kauppinen Mika					Datsun 100 A '76			C	-1
26	29	Rajamäki Ari					Ford Taunus GT Coupe '73		B	-1
	89	Snabb Henry					BMW 2002 '70				C	Kesk
	90	Kanerva Mika					Mini Russian Power '64			C	Kesk
	17	Hietanen Juhapekka				Ford Escort Mk2 '75			B	Ei lähtenyt
	27	Kottila Kari					Fiat 127 Sport '82			C	Ei lähtenyt
	50	Juntti Jarmo					Ford Cortina 1600 DL '68		B	Ei lähtenyt
					
Luokka B					
1	98	Pihlman Urpo					BMW 2002 '69				B	19:29,6
2	58	Ikola Mika					Volvo Amazon '71			B	19:32,0
3	54	Ojala Olli					Volvo PV 544 '65			B	19:34,8
4	31	Bergman Micke					Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0		B	19:58,6
5	83	Korjus Sami					Lada 1500 S '78				B	20:00,4
6	61	Gratscheff Harri				Opel Corsa GT '83			B	20:04,4
7	57	Kuusisto Petri					Opel Kadett C Coupe '76			B	20:34,1
8	48	Kainulainen Markku				VW 1302 S '71				B	20:37,7
9	10	Tervola Pasi					Ford Escort '69				B	20:38,2
10	84	Salonen Esko					Volvo 242 '84				B	20:39,6
11	3	Kannisto Aku					Opel Manta  '76				B	-1
12	42	Lainekivi Sakari				Volvo 242 '77				B	-1
13	23	Laiho Marko					Vauxhall Chevette HB '76		B	-1
14	51	Tamminen Mika					Alfa Romeo 2000 GTV '73			B	-1
15	62	Ojainmaa Simo					NSU Prinz 1000 TT '67			B	-1
16	11	Takanen Mika					Ford Escort '70				B	-1
17	29	Rajamäki Ari					Ford Taunus GT Coupe '73		B	-1
									
Luokka C					
1	12	Hämäläinen Toivo				Sunbeam Stiletto '73			C	18:40,5
2	96	Tschokkinen Sami  KuljetusliikeTransmitline	MG Metro '83				C	19:13,1
3	69	Suonsivu Matty O.				Fiat 600 SLE '73			C	20:53,4
4	97	Saarinen Ilkka					Fiat 128 Special '75			C	-1
5	77	Heinonen Mika					Mazda 323 '82				C	-1
6	9	Heusala Erkki					Toyota Starlet '82			C	-1
7	46	Ojainmaa Pekka					Fiat 127 '75				C	-1
8	56	Anttila Kari					Volvo Amazon Favorit '67		C	-1
9	33	Kauppinen Mika					Datsun 100 A '76			C	-1
	89	Snabb Henry					BMW 2002 '70				C	Kesk
	90	Kanerva Mika					Mini Russian Power '64			C	Kesk
	27	Kottila Kari					Fiat 127 Sport '82			C	Ei lähtenyt

________________________________________________________________________


Van Diemen SR Sport 2200 & Kilpaurheiluautot - Lähtö 1					
Van Diemen SR Sport 2200 & Race Sports Cars - Start 1				

1	5	Koski Tapani					van Diemen SR Sport				15:06,8
2	9	Pietilä Markku					van Diemen SR Sport				15:09,4
3	88	Kareskoski Kim					van Diemen SR Sport				15:39,4
4	19	Leksis Henri					van Diemen SR Sport				15:40,4
5	60	Pietilä Kari-Tuomas				van Diemen SR Sport				16:08,3
6	6	Nieminen Hannu	Team Protoni			van Diemen SR Sport				16:13,8
7	1	Salminen Jarmo					Bensco GTO					16:24,8
8	16	Halonen Jyrki					van Diemen SR Sport				16:29,9
9	7	Barriskell Andrew				Westfield Seven					Kesk

van Diemen SR Sport					
1	5	Koski Tapani					van Diemen SR Sport				15:06,8
2	9	Pietilä Markku					van Diemen SR Sport				15:09,4
3	88	Kareskoski Kim					van Diemen SR Sport				15:39,4
4	19	Leksis Henri					van Diemen SR Sport				15:40,4
5	60	Pietilä Kari-Tuomas				van Diemen SR Sport				16:08,3
6	6	Nieminen Hannu	Team Protoni			van Diemen SR Sport				16:13,8
7	16	Halonen Jyrki					van Diemen SR Sport				16:29,9

Kilpaurheiluautot					
1	1	Salminen Jarmo					Bensco GTO					16:24,8
	7	Barriskell Andrew				Westfield Seven					Kesk


Van Diemen SR Sport 2200 & Kilpaurheiluautot - Lähtö 2				
Van Diemen SR Sport 2200 & Race Sports Cars - Start 2					

1	15	Svensson Tony					van Diemen SR Sport				18:37,9
2	9	Pietilä Markku					van Diemen SR Sport				18:38,8
3	19	Leksis Henri					van Diemen SR Sport				19:10,8
4	88	Kareskoski Kim					van Diemen SR Sport				19:11,4
5	6	Nieminen Hannu	Team Protoni			van Diemen SR Sport				19:49,0
6	60	Pietilä Kari-Tuomas				van Diemen SR Sport				20:30,4
7	1	Salminen Jarmo					Bensco GTO					20:30,9
8	7	Barriskell Andrew				Westfield Seven					20:37,4
9	16	Halonen Jyrki					van Diemen SR Sport				-1
					
van Diemen SR Sport					
1	15	Svensson Tony					van Diemen SR Sport				18:37,9
2	9	Pietilä Markku					van Diemen SR Sport				18:38,8
3	19	Leksis Henri					van Diemen SR Sport				19:10,8
4	88	Kareskoski Kim					van Diemen SR Sport				19:11,4
5	6	Nieminen Hannu	Team Protoni			van Diemen SR Sport				19:49,0
6	60	Pietilä Kari-Tuomas				van Diemen SR Sport				20:30,4
7	16	Halonen Jyrki					van Diemen SR Sport				-1

Urheiluautot					
	1	Salminen Jarmo					Bensco GTO					20:30,9
	7	Barriskell Andrew				Westfield Seven					20:37,4