HRF Kotisivu -> Tulokset 1996-1999 -> Tulokset 1998 -> Botniaring
HRF-OSAKILPAILU II
4.-5.7. Botniaring, Jurva (1. lähtö)


Sij.	Nro	Kilpailija		Kilpa-auto		Luokka	Kierr.	Kotipaikk						

HISTORIC VAKIO/ERIKOISVAKIO-AUTOT						
							
1	62	Liukkonen Juha		Ford Falcon Sprint '64	A		Vantaa
2	1	Kylämarkula Matti	Porsche 911 '65		A		Espoo
3	9	Roslund Karl-Erik	BMW 1800ti		B		Helsinki
4	6	Luotonen Joni		Fiat 1000 Abarth	D		Vahto
5	13	Tabell Jari		Triumph Spitfire 4 '64	D		Lahti
6	65	Määttänen Veikko	Volvo Amazon 122 S '65	B	-1	Pori
7	81	Halonen Reijo		Hillman Imp Rallye	D	-1	Espoo


HISTORIC FORMULAT
							
1	25	Pesonen Jukka		Veemax Mk IV B '70	B		Järvenpää
2	54	Petterson Kim		RPB FVee '67		B		Siuntio
3	33	Hasselgren Caj		RPB FVee '68		B		Helsinki
4	17	Liukkonen Juha		Veemax Mk IV B '70	B	-1	Vantaa
5	22	Honkanen Inke		Fin-Vau FVee '71	B	-1		
6	66	Säteri Tuija	Apal 	Mk I FVee '66			-1	Helsinki


HARRASTEAUTOT A ja C
				
1	22	Riikonen Juha-Matti	Bayermann BMW 2002 '74	A		Leppävirta
2	15	Laitinen Janne		Porsche 914		A		Varkaus
3	43	Rannanoja Mika		Opel Ascona B '76	A		Hämeenlinna
4	16	Koponen Jorma		Porsche 911 '65		A		Varkaus
5	7	Makkonen Hannu		Alfa Romeo GTV		A		Tuusula
6	89	Snabb Henry		BMW 2002		C		Nummela
7	96	Tschokkinen Sami	MG Metro  '83		C		Espoo
8	74	Vaaranta Tuomas		BMW 2002		A		Helsinki
9	9	Heusala Erkki		Toyota Starlet '82	C	-1	Tampere
10	56	Anttila Kari		Volvo Amazon  '67	C	-1	Hämeenlinna
11	69	Suonsivu Matty O.	Fiat 600 SLE '73	C	-1	Helsinki
	60	Saarnivaara Jami	BMW 2002		A	kesk.	Jyväskylä
	34	Jakobsson Stefan	Toyota Starlet		C	kesk.	Kirkkonummi
	46	Ojainmaa Pekka		Fiat 127 '75		C	kesk.	Kerava
	19	Rantanen Marko		Opel Ascona		A	kesk.	Salo


HARRASTEAUTOT V8 ja B
							
1	14	Aarnio Lauri		Chevrolet Corvette '66	V8		Tuusula
2	71	Hållfast Keijo		Chevrolet Camaro '71	V8		Aliveckoski
3	98	Pihlman Urpo		BMW 2002 '69		B		Helsinki
4	11	Takanen Mika		Ford Escort		B		Porvoo
5	54	Ojala Olli		Volvo PV 544		B		Klaukkala
6	58	Ikola Mika		Volvo Amazon '71	B		Isokyrö
7	90	Kanerva Kari		Mini Powered by Russian	B		Espoo
8	88	Laiho Marko		Vauxhall Chevette	B		Vantaa
9	97	Kannisto Aku		Opel Manta		B		Hämeenlinna
10	81	Kalliola Jokke		Chevrolet Camaro	V8		Espoo
11	29	Rajamäki Ari		Ford Taunus GT		B	-1	Helsinki
12	57	Kuusisto Petri		Opel Kadett C Coupe '76	B	-1	Kirkkonummi
13	50	Juntti Jarmo		Ford Cortina 1600 '68	B	Kesk.		


VAN DIEMEN SR SPORT ja KILPAURHEILUAUTOT
							
1	9	Pietilä Markku		van Diemen SR Sport	Diemen		Hyvinkää
2	19	Leksis Henri		van Diemen SR Sport	Diemen		Kauniainen
3	60	Pietilä Kari-Tuomas	van Diemen SR Sport	Diemen		Helsinki
4	7	Barriskell Andrew	Westfield Seven	UA			
5	16	Halonen Jyrki		van Diemen SR Sport	Diemen		Espoo




HRF-OSAKILPAILU III
4.-5.7. BotniaRing, Jurva (2. lähtö)


				
HISTORIC VAKIO/ERIKOISVAKIO-AUTOT
							
1	62	Liukkonen Juha		Ford Falcon Sprint '64	A		Vantaa
2	1	Kylämarkula Matti	Porsche 911 '65		A		Espoo
3	9	Roslund Karl-Erik	BMW 1800ti		B		Helsinki
4	6	Luotonen Joni		Fiat 1000 Abarth	D		Vahto
5	81	Halonen Reijo		Hillman Imp Rallye	D		Espoo
6	13	Tabell Jari		Triumph Spitfire 4 '64	D		Lahti
7	65	Määttänen Veikko	Volvo Amazon 122 S '65	B	-1	Pori


HISTORIC FORMULAT

1	25	Pesonen Jukka		Veemax Mk IV B '70	B		Järvenpää
2	54	Petterson Kim		RPB FVee '67		B		Siuntio
3	17	Liukkonen Juha		Veemax Mk IV B '70	B		Vantaa
4	33	Hasselgren Caj		RPB FVee '68		B		Helsinki
5	22	Honkanen Inke		Fin-Vau FVee '71	B	-1		
6	66	Säteri Tuija		Apal Mk I FVee '66	B	-1	Helsinki


HARRASTEAUTOT A ja C

1	22	Riikonen Juha-Matti	Bayermann BMW 2002 '74	A		Leppävirta
2	16	Koponen Jorma		Porsche 911 '65		A		Varkaus
3	15	Laitinen Janne		Porsche 914		A		Varkaus
4	43	Rannanoja Mika		Opel Ascona B '76	A		Hämeenlinna
5	19	Rantanen Marko		Opel Ascona		A		Salo
6	74	Vaaranta Tuomas		BMW 2002		A		Helsinki
7	7	Makkonen Hannu		Alfa Romeo GTV		A		Tuusula
8	89	Snabb Henry		BMW 2002		C		Nummela
9	96	Tschokkinen Sami	MG Metro  '83		C		Espoo
10	34	Jakobsson Stefan	Toyota Starlet		C	-1	Kirkkonummi
11	9	Heusala Erkki		Toyota Starlet '82	C	-1	Tampere
12	56	Anttila Kari		Volvo Amazon  '67	C	-1	Hämeenlinna
13	69	Suonsivu Matty O.	Fiat 600 SLE '73	C	-1	Helsinki


HARRASTEAUTOT V8 ja B

1	71	Hållfast Keijo		Chevrolet Camaro '71	V8		Aliveckoski
2	14	Aarnio Lauri		Chevrolet Corvette '66	V8		Tuusula
3	98	Pihlman Urpo		BMW 2002 '69		B		Helsinki
4	11	Takanen Mika		Ford Escort		B			
5	54	Ojala Olli		Volvo PV 544		B		Klaukkala
6	58	Ikola Mika		Volvo Amazon '71	B		Isokyrö
7	57	Kuusisto Petri		Opel Kadett C Coupe '76	B		Kirkkonummi
8	90	Kanerva Kari		Mini Powered by Russian	B		Espoo
9	81	Kalliola Jokke		Chevrolet Camaro	V8		Espoo
10	88	Laiho Marko		Vauxhall Chevette	B		Vantaa
11	97	Kannisto Aku		Opel Manta		B		Hämeenlinna
12	29	Rajamäki Ari		Ford Taunus GT		B	-1	Helsinki
13	50	Juntti Jarmo		Ford Cortina 1600 '68	B	-1	Porvoo


VAN DIEMEN SR SPORT ja KILPAURHEILUAUTOT

1	9	Pietilä Markku		van Diemen SR Sport	Diemen		Hyvinkää
2	19	Leksis Henri		van Diemen SR Sport	Diemen		Kauniainen
3	60	Pietilä Kari-Tuomas	van Diemen SR Sport	Diemen		Helsinki
4	16	Halonen Jyrki		van Diemen SR Sport	Diemen		Espoo
5	7	Barriskell Andrew	Westfield Seven	UA	Keskeytys