TAKAISIN KOTISIVULLE

Historic Grand Race 14.-15.8.1999
tulokset


HRF Kotisivu -> Tulokset 1996-2000 -> Tulokset 1999 -> Historic Grand Race

1. Lähdöt (HRF Koni Cup, osakilpailu V)

Kilp.no. Kuljettaja Auto Sijoitus Aika
Historic A
96 Roslund Karl-Erik Austin-Healey 3000 1 13:08,9
62 Liukkonen Juha Ford Falcon Sprint 2 13:24,7
1 Kylämarkula Matti Porsche 911 3 13:08,9
Historic B
8 Kaukonen Mikko BMW 1800 TI 1 14:06,6
11 Pyyhkäläinen Esa Volvo 122 S 2 14:25,9
180 Furuhjelm Johan BMW 1800 TI 3 14:31,6
14 Andersson Alf Volvo 122 S Kesk. -
Historic C
66 Pirkonen Veikko Ford Cortina GT Kesk. -
Historic D
6 Peltola Lasse Fiat Abarth 1000 BC 1 14:17,7
13 Tabell Jari Triumph Spitfire 4 2 14:24,0
81 Halonen Reijo Hillman Imp Rallye 3 14:53,9
47 Järvinen Mauno Ford Escort GT 1300 4 -1

Kilp.no. Kuljettaja Auto 1.Lähtö Aika
Historic Formulat
93 Lundberg Seved BMVee FV '69 1 12:49,3
85 Madsen Axel BMVee FV '70 2 12:55,2
54 Petterson Kim RPB '67 3 13:26,5
72 Hedman Sven-Erik RPB '67 4 13:27,4
19 Puurunen Juke Veemax Mk IV B '70 5 13:45,9
17 Liukkonen Juha Veemax Mk IV B '70 6 14:11,8
88 Fagerström Stig RBB '70 7 14:17,3
25 Kuussaari Juha Veemax Mk IV B '70 8 14:22,9
33 Hasselgren Caj RPB '68 9 -1
69 Kekäläinen Tuomo Apal Mk I '66 9 14:28,0
3 Ukkola Veikko Autodynamics FV Kesk. -
22 Honkanen Inke Finn Vau '71 Kesk. -

Kilp.no. Kuljettaja Auto 1.Lähtö Aika
Harraste A
4 Peltonen Kai Opel Ascona Turbo 1 12:51,9
19 Rantanen Marko Opel Ascona '81 2 12:56,4
74 Vaaranta Tuomas BMW 2002 3 13:11,5
65 Luotonen Joni BMW 2002 Turbo '72 4 13:23,4
63 Galkin Viktor BMW 2002 5 13:33,3
60 Saarnivaara Jami BMW 2002 6 13:46,1
Kilp.no. Kuljettaja Auto 1.Lähtö Aika
Harraste B
10 Tervola Pasi Ford Escort 1 13:13,1
54 Ojala Olli Volvo PV 544 '65 2 13:15,1
5 Nieminen Jari Opel Kadett D '81 3 13:16,1
58 Ikola Mika Volvo Amazon '71 4 13:17,7
98 Pihlman Urpo BMW 2002 5 13:18,2
3 Kannisto Aku Opel Manta Turbo 6 13:19,1
84 Salonen Esko Volvo 242 7 13:40,7
23 Laiho Marko Vauxhall Chevette 8 13:42,9
40 Oikari Mika Alfa Romeo Alfetta GT 9 13:43,3
70 Lintunen Sami Datsun 100A X-1 10 13:45,5
24 Ranta Jari Fiat Ritmo Abarth 11 13.49,2
17 Hietanen J-P Ford Escort Mk 2 '75 12 13:50,0
96 Hollming Kim MG Metro 1,3 13 13:59,5
50 Juntti Jarmo Ford Cortina '68 14 14:00,4
68 Oja Sami VW Kupla 15 14:12,3
66 lampela Mika Ford Cortina 1500 DL 16 14:12,3
29 Rajamäki Ari Ford Taunus GT Coupe 17 14:20,0
77 Tuomi Jarmo Opel Manta '76 18 14:28,0
111 Ontronen Rauno Datsun 100A 19 15:00,7
13 Skurnik Daniel Opel Ascona '76 Kesk -
32 Lahti Jyrki Volvo 242 Kesk -
42 Lainekivi Sakari Volvo 242 Kesk -
57 Kuusisto Petri Opel Kadett C Coupe Kesk -
61 Gratscheff Harri Opel Corsa GTS Kesk -
85 Rautio Mika Toyota Corolla GT Kesk -
89 Pihlman Pasi BMW 2002 Kesk -
Kilp.no. Kuljettaja Auto 1.Lähtö Aika
Harraste C
9 Heusala Erkki Toyota Starlet 1 14:01,2
22 Heinonen Tomi BMW 1502 2 14:04,5
56 Anttila Kari Volvo Amazon Fav. '67 3 14:04,8
83 Korjus Sami Lada 1500 S 4 14:12,7
127 Kuula Tero Autobianchi A 112 E 5 14:26,7
53 Jyränkö Juhani VW Kupla 1303 S 6 14:33,5
112 Keinänen Raine Ford Escort GT 7 14:35,6
97 Alamarttila Mikko Fiat 128 Special 8 -1
33 Kauppinen Mika Datsun 100A 9 -1
62 Ojainmaa Simo NSU Prinz 1000 TT 10 -1
Kilp.no. Kuljettaja Auto 1.Lähtö Aika
V8
66 Hietala Pekka Chevrolet Camaro 1 13:38,9

Kilp.no. Kuljettaja Auto 1.Lähtö Aika
Van Diemen SR Sport 2200
9 Pietilä Markku Van Diemen SR Sport 1 11:55,0
5 Anssi Koski Van Diemen SR Sport 2 11:58,8
2 Tapani Koski Van Diemen SR Sport 3 12:01,9
16 Andrew Barriskell Van Diemen SR Sport 4 12:03,3
19 Lexis Henri Van Diemen SR Sport 5 12:28,7
60 Pietilä Kari-Tuomas Van Diemen SR Sport 6 12:28,7
50 Hannu Nieminen Van Diemen SR Sport 7 13:00,6


2. Lähdöt (HRF Koni Cup, osakilpailu VI)

Kilp.no. Kuljettaja Auto Sijoitus Aika
Historic A
96 Roslund Karl-Erik Austin-Healey 3000 1 14:22,8
62 Liukkonen Juha Ford Falcon Sprint 2 13:23,2
1 Kylämarkula Matti Porsche 911 3 13:56.1
Historic B
11 Pyyhkäläinen Esa Volvo 122 S 1 14:22,8
14 Andersson Alf Volvo 122 S 2 14:23,2
18 Määttä Jyrki Volvo 122 S 3 14:46,8
8 Kaukonen Mikko BMW 1800 TI Kesk -
180 Furuhjelm Johan BMW 1800 TI Kesk -
Historic C
66 Pirkonen Veikko Ford Cortina GT Kesk -
Historic D
13 Tabell Jari Triumph Spitfire 4 1 14:25,7
6 Peltola Lasse Fiat Abarth 1000 BC 2 14:30,0
81 Halonen Reijo Hillman Imp Rallye 3 14:53,1
47 Järvinen Mauno Ford Escort GT 1300 4 -1

Kilp.no. Kuljettaja Auto 2.Lähtö Aika
Historic Formulat
85 Madsen Axel BMVee FV '70 1 12:44,6
93 Lundberg Seved BMVee FV '69 2 12:45,1
21 Jukka Pesonen Veemax Mk IV B '70 3 12:50,8
54 Petterson Kim RPB '67 4 13:02,4
17 Liukkonen Juha Veemax Mk IV B '70 5 13:13,7
72 Hedman Sven-Erik RPB '67 6 13:19,9
88 Fagerström Stig RBB '70 7 14:09,7
19 Puurunen Juke Veemax Mk IV B '70 8 14:10,1
69 Kekäläinen Tuomo Apal Mk I '66 9 14:28,1
22 Honkanen Inke Finn Vau '71 10 14:33,6
83 Hasselgren Peter RPB '68 Kesk -

Kilp.no. Kuljettaja Auto 2.Lähtö Aika
Harraste A
4 Peltonen Kai Opel Ascona Turbo 1 12:49,6
19 Rantanen Marko Opel Ascona '81 2 12:53,3
43 Rannanoja Mika Oper Ascona B '76 3 13:01,9
74 Vaaranta Tuomas BMW 2002 4 13:11,8
65 Luotonen Joni BMW 2002 Turbo '72 5 13:30,9
60 Saarnivaara Jami BMW 2002 6 13:36,9
47 Tallbacka Torbjörn VW 1200 2D sedan 7 -1
63 Galkin Viktor BMW 2002 Kesk -
Harraste B
98 Pihlman Urpo BMW 2002 1 13:06,1
54 Ojala Olli Volvo PV 544 '65 2 13:06,6
61 Gratscheff Harri Opel Corsa GTS 3 13:11,2
10 Tervola Pasi Ford Escort 4 13:19,4
89 Pihlman Pasi BMW 2002 5 13:20,4
5 Nieminen Jari Opel Kadett D '81 6 13:20,8
3 Kannisto Aku Opel Manta Turbo 7 13:23,0
84 Salonen Esko Volvo 242 8 13:24,2
23 Laiho Marko Vauxhall Chevette 9 13:40,9
177 Tuomi Jesse Opel Manta '76 10 13:41,6
66 lampela Mika Ford Cortina 1500 DL 11 14:00,3
20 Pesonen Jouni Fiat Ritmo Abarth 12 14:05,0
68 Oja Sami VW Kupla 13 14:05,5
29 Rajamäki Ari Ford Taunus GT Coupe 14 14:15,7
40 Oikari Mika Alfa Romeo Alfetta GT 15 14:16,3
17 Hietanen J-P Ford Escort Mk 2 '75 16 14:22,1
58 Ikola Mika Volvo Amazon '71 Kesk -
96 Hollming Kim MG Metro 1,3 Kesk -
111 Ontronen Rauno Datsun 100A Kesk -
Harraste C
9 Heusala Erkki Toyota Starlet 1 13:58,3
56 Anttila Kari Volvo Amazon Fav. '67 2 14:01,5
22 Heinonen Tomi BMW 1502 3 14:02,1
83 Korjus Sami Lada 1500 S 4 14:02,8
53 Jyränkö Juhani VW Kupla 1303 S 5 14:23,4
127 Kuula Tero Autobianchi A 112 E 6 14:23,6
112 Keinänen Raine Ford Escort GT 7 -1
62 Ojainmaa Simo NSU Prinz 1000 TT 8 -1
33 Kauppinen Mika Datsun 100A 9 -1
75 Saarnela Atte Datsun 100A Kesk -
197 Saarinen Ilkka Fiat 128 Special Kesk -
V8
66 Hietala Pekka Chevrolet Camaro 1 13:51,8

Kilp.no. Kuljettaja Auto 2.Lähtö Aika
Van Diemen SR Sport 2200
5 Anssi Koski Van Diemen SR Sport 1 11:52,4
2 Tapani Koski Van Diemen SR Sport 2 11:58,0
9 Pietilä Markku Van Diemen SR Sport 3 12:17,8
16 Andrew Barriskell Van Diemen SR Sport 4 12:20,1
19 Lexis Henri Van Diemen SR Sport 5 12:21,9
60 Pietilä Kari-Tuomas Van Diemen SR Sport 6 12:40,8
50 Hannu Nieminen Van Diemen SR Sport 7 12:42,0