Gulf Historic Race Cup 2004
Botniaringin osakilpailut 5.-6.6.2004

HRF Kotisivu -> Gulf Historic Race Cup 2004 -> Botniaring 2004 kilpailujen tulokset

KILPAILUJEN TULOKSET


Historic Erikoisvakio/GTS ikäkaudet E-F
Kilpailu 1

Historic Erikoisvakio/GTS F/A      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 5 Juha Liukkonen 10 14:38,1 2,406 01:26,4 7 HRF Ford Falcon
2 2 Johan Svahn 10 15:16,7 41,021 01:29,1 4 Triumph TR3A
3 3 Erkki Yrjölä 10 15:25,0 49,297 01:30,7 8 HRF Porsche 911
DNF 9 Pekka Korkeakoski 3 05:16,1 --7 Laps-- 01:40,0 2 LemUA Porsche 911
 
Historic Erikoisvakio/GTS F/B      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 14 Iiro Mäkinen 10 15:21,6 45,93 01:30,1 10 HRF BMW 1800 Ti
2 11 Jyrki Halonen 9 14:45,9 3,787 01:34,6 5 BMW 1800 TI
 
Historic Erikoisvakio/GTS F/C      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 27 Clas Palmberg 10 14:35,7 01:25,5 2 500-K Lotus Elan S2
2 20 Tapani Koski 10 14:39,0 3,338 01:26,0 9 HRF Ford Lotus Cortina
3 33 Jukka Suominen 10 14:39,9 4,177 01:26,1 9 HRF Ford Lotus Cortina
4 22 Ari Haarakangas 10 14:51,2 15,483 01:27,2 5 HRF Ford Lotus Cortina
5 23 Markus Weckström 10 15:19,6 43,885 01:29,8 9 HRF Ford Lotus Cortina
6 30 Jari Salmi 10 15:45,0 01:09,3 01:32,1 9 HRF Ford Cortina GT
7 31 Tauno Lehtonen 9 14:45,5 3,418 01:36,3 5 HRF Alfa Romeo Giulia GT
8 37 Anja Heer 9 14:59,6 17,454 01:35,3 8 HRF Alfa-Romeo Giulia TI
9 21 Kari Pikkarainen 9 16:08,5 01:26,3 01:43,9 4 OUA Ford Cortina GT
10 25 Heikki Välikoski 8 14:59,8 --2 Laps-- 01:32,4 8 Mäntän UA Ford Lotus Cortina
DNF 35 Henrik Weiner 5 08:17,2 --5 Laps-- 01:36,5 5 HRF Ford Cortina GT
 
Historic Erikoisvakio/GTS F/D      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 42 Risto Hoikka 10 15:11,9 36,19 01:29,6 9 HRF Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
2 41 Joni Luotonen 10 15:12,3 36,634 01:29,4 9 HRF Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
3 50 Jari Tabell 10 15:34,8 59,052 01:31,9 4 HRF Triumph Spitfire 4
4 51 Pekka Huotari 10 15:35,0 59,28 01:31,7 4 HRF Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
5 57 Kari Erkintalo 9 14:42,1 --1 Lap-- 01:34,7 4 HRF Austin Cooper
DNF 44 Tero Mikkonen 1 01:56,6 --9 Laps-- -.--- - HRF Ford Cortina Consul


Historic Erikoisvakio/GTS ikäkaudet E-F
Kilpailu 2

Historic Erikoisvakio/GTS F/A      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 5 Juha Liukkonen 10 14:46,0 01:26,8 4 HRF Ford Falcon
2 2 Johan Svahn 10 15:19,6 33,648 01:29,0 7 Triumph TR3A
3 3 Erkki Yrjölä 10 15:30,3 44,363 01:30,4 7 HRF Porsche 911
 
Historic Erikoisvakio/GTS F/B      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 14 Iiro Mäkinen 10 15:29,5 43,57 01:30,6 9 HRF BMW 1800 Ti
2 11 Jyrki Halonen 10 16:11,6 01:25,6 01:33,6 6 BMW 1800 TI
 
Historic Erikoisvakio/GTS F/C      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 20 Tapani Koski 10 14:55,9 9,908 01:27,0 5 HRF Ford Lotus Cortina
2 33 Jukka Suominen 10 14:57,5 11,479 01:27,7 5 HRF Ford Lotus Cortina
3 22 Ari Haarakangas 10 15:02,0 16,067 01:27,6 8 HRF Ford Lotus Cortina
4 23 Markus Weckström 10 15:27,6 41,641 01:29,6 10 HRF Ford Lotus Cortina
5 25 Heikki Välikoski 10 15:36,1 50,157 01:31,0 4 Mäntän UA Ford Lotus Cortina
6 30 Jari Salmi 10 16:15,0 01:29,1 01:32,1 4 HRF Ford Cortina GT
7 37 Anja Heer 9 15:03,9 --1 Lap-- 01:35,3 9 HRF Alfa-Romeo Giulia TI
8 31 Tauno Lehtonen 9 15:20,6 16,644 01:37,0 4 HRF Alfa Romeo Giulia GT
9 21 Kari Pikkarainen 9 15:55,3 51,348 01:42,5 8 OUA Ford Cortina GT
DNF 27 Clas Palmberg 6 09:05,0 --4 Laps-- 01:26,0 5 500-K Lotus Elan S2
DNF 35 Henrik Weiner 5 08:26,8 --5 Laps-- 01:34,3 4 HRF Ford Cortina GT
 
Historic Erikoisvakio/GTS F/D      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 41 Joni Luotonen 10 15:20,7 34,73 01:29,9 5 HRF Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
2 42 Risto Hoikka 10 15:20,8 34,85 01:29,9 10 HRF Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
3 51 Pekka Huotari 10 15:39,2 53,18 01:31,4 5 HRF Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
4 50 Jari Tabell 10 15:47,6 01:01,6 01:32,2 8 HRF Triumph Spitfire 4
5 57 Kari Erkintalo 10 15:48,4 01:02,5 01:31,4 8 HRF Austin Cooper
6 52 Tapani Laurinen 10 15:49,4 01:03,4 01:31,5 8 HRF Austin Cooper
7 44 Tero Mikkonen 9 16:07,2 01:03,3 01:43,9 9 HRF Ford Cortina Consul


Historic Erikoisvakio/GTS ja Vakio/GT, ikäkaudet G-H
Kilpailu 1

Historic Erikoisvakio/GTS G/A      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 64 Timo Kjelin 10 14:09,4 01:23,5 5 HRF Opel Manta SR
2 69 Johan Furuhjelm 10 14:10,2 0,823 01:23,5 5 500-K BMW 2002 TI
3 68 Urpo Pihlman 10 14:10,7 1,328 01:23,8 5 HRF BMW 2002 Ti
4 60 Heikki Aromaa 10 14:15,0 5,622 01:24,4 6 HRF Opel Kadett Rallye Coupe
5 66 Jukka Westerback 10 15:00,6 51,178 01:27,7 2 HSTT BMW 2002 TI
DNF 63 Ilpo Kojola 2 02:59,8 --8 Laps-- 01:26,6 2 KiuUA Opel Kadett Rallye
 
Historic Erikoisvakio/GTS G/D        
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 74 Ilkka Lindstedt 9 14:19,0 --1 Lap-- 01:33,7 3 TUA Austin Cooper S
2 76 Simo Ojainmaa 9 14:26,7 7,707 01:34,3 9 HRF NSU 1000 TTS
DQ 75 Petri Koski 9 14:25,8 11:26,0 01:34,0 9 OriUA Renault 8 Gordini
 
Historic Vakio/GT G-H/r1      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 96 Markku Pietilä 9 14:42,5 23,499 01:34,5 2 HRF Datsun 240 Z
2 91 Juhani Tukeinen 9 15:20,2 01:01,2 01:39,9 3 HeiUA Porsche 911 S
3 99 Eero Virtanen 9 15:51,2 01:32,2 01:42,2 3 TamUA Ford Cortina 1600 GT


Historic Erikoisvakio/GTS ja Vakio/GT, ikäkaudet G-H
Kilpailu 2

Historic Erikoisvakio/GTS G/A      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 68 Urpo Pihlman 10 14:07,8 01:22,8 7 HRF BMW 2002 Ti
2 64 Timo Kjelin 10 14:10,7 2,919 01:23,6 5 HRF Opel Manta SR
3 69 Johan Furuhjelm 10 14:14,7 6,913 01:24,1 4 500-K BMW 2002 TI
4 60 Heikki Aromaa 10 14:23,9 16,197 01:24,5 3 HRF Opel Kadett Rallye Coupe
5 63 Ilpo Kojola 10 14:41,0 33,257 01:25,8 2 KiuUA Opel Kadett Rallye
6 66 Jukka Westerback 10 15:25,8 01:18,1 01:27,5 2 HSTT BMW 2002 TI
 
Historic Erikoisvakio/GTS G/D        
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 74 Ilkka Lindstedt 9 14:15,7 --1 Lap-- 01:31,6 3 TUA Austin Cooper S
2 75 Petri Koski 9 14:18,7 3,069 01:33,5 2 OriUA Renault 8 Gordini
3 76 Simo Ojainmaa 9 14:37,0 21,294 01:34,7 7 HRF NSU 1000 TTS
 
Historic Vakio/GT G-H/r1      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 96 Markku Pietilä 9 14:29,6 13,91 01:34,5 3 HRF Datsun 240 Z
2 91 Juhani Tukeinen 9 15:23,5 01:07,8 01:39,4 7 HeiUA Porsche 911 S
3 99 Eero Virtanen 9 15:36,0 01:20,4 01:41,6 7 TamUA Ford Cortina 1600 GT

Historic Formulat
Kilpailu 1

Historic Formula D      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 7 Pertti Kiiveri 10 14:19,5 01:23,6 7 500-K Merlyn Mk24
 
Historic Formula B      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 19 Juke Puurunen 10 14:20,0 0,46 01:23,6 7 500-K VeeMax MK IV B
2 25 Jarmo Brandes 10 14:25,9 6,413 01:23,9 6 500-K VeeMax Mk IV B
3 33 Caj Hasselgren 10 14:42,3 22,73 01:25,7 2 HRF RPB FV/VW
4 8 Josette Saraskoski 10 15:21,9 01:02,4 01:28,8 3 500-K VeeMax Mk II
5 9 Erkki Heusala 10 15:44,9 01:25,4 01:31,7 6 HRF Veemax MK II
6 22 Merja Fischer 10 15:46,1 01:26,5 01:28,6 7 500-K FinnVau
7 6 Juha Kuussaari 9 14:37,8 --1 Lap-- 01:34,2 7 500-K Austro V
8 2 Carita Keinänen 7 11:21,4 --3 Laps-- 01:34,4 7 Dolling
DNF 1 Tapani Lehtinen 4 06:08,9 --6 Laps-- 01:27,9 2 HRF Austro Kaiman
DNF 93 Seved Lundberg 3 04:22,3 --7 Laps-- 01:25,7 2 RHK RPB FV/VW
DNF 3 Veikko Ukkola 0 -.--- -.--- - 500-K Autodynamics
DNF 66 Peter Hasselgren 0 -.--- -.--- - HRF Slymper Mk I
 
Historic Formula A      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
DNF 91 Reijo Heurlin 2 03:16,1 --8 Laps-- 01:35,9 2 HRF RV Special


Historic Formulat
Kilpailu 2

Historic Formula B      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 93 Seved Lundberg 10 14:16,9 01:23,8 5 RHK RPB FV/VW
2 19 Juke Puurunen 10 14:18,7 1,801 01:24,0 5 500-K VeeMax MK IV B
3 25 Jarmo Brandes 10 14:25,5 8,609 01:24,3 3 500-K VeeMax Mk IV B
4 33 Caj Hasselgren 10 14:47,0 30,064 01:25,7 10 HRF RPB FV/VW
5 22 Merja Fischer 10 14:49,3 32,406 01:26,7 10 500-K FinnVau
6 1 Tapani Lehtinen 10 14:49,5 32,555 01:25,9 10 HRF Austro Kaiman
7 8 Josette Saraskoski 10 15:18,0 01:01,1 01:30,1 2 500-K VeeMax Mk II
8 9 Erkki Heusala 10 15:33,8 01:16,9 01:31,1 5 HRF Veemax MK II
9 6 Juha Kuussaari 9 14:41,9 --1 Lap-- 01:35,2 9 500-K Austro V
10 2 Carita Keinänen 9 14:44,0 2,038 01:36,3 9 Dolling
 
Historic Formula D      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 7 Pertti Kiiveri 10 14:44,8 27,907 01:25,5 4 500-K Merlyn Mk24


Roadsport A ja V8
Kilpailu 1

Roadsport A    
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Sponsor Nat/State
1 110 Jyrki Lahti 10 13:53,9 01:21,2 3 HRF Volvo 240
2 176 Tommi Kaarna 10 13:55,6 1,714 01:21,2 3 HRF Ford Taunus RST
3 162 Markku Vehviläinen 10 14:22,5 28,652 01:23,7 2 HRF Volvo 262
4 113 Mika Särkelä 10 14:23,0 29,149 01:24,3 3 HRF Porsche 914 RS
5 123 Marko Laiho 10 14:23,6 29,722 01:23,8 2 HRF Vauxhall Chevette
6 165 Viktor Galkin 10 14:31,1 37,175 01:24,1 3 HRF BMW 2002 Turbo
7 115 Viljo M. Sainio 10 14:53,3 59,419 01:25,7 4 HRF Porsche 911
8 102 Jan Granbacka 10 14:56,1 01:02,2 01:27,9 5 J-PMK Sunbeam Stiletto
9 161 Pasi Kahelin 10 15:06,7 01:12,8 01:28,0 4 HRF Volvo 142
10 167 Jukka Martikainen 10 15:21,0 01:27,1 01:29,7 4 HRF BMW 323
11 158 Juha Rajavuori 10 15:24,9 01:31,0 01:29,5 4 HRF Lada 1500 S Turbo
12 121 Heikki Räisänen 9 14:04,7 --1 Lap-- 01:30,8 3 HRF BMW 320
13 174 Tuomas Vaaranta 8 12:24,0 --2 Laps-- 01:28,9 5 HRF BMW 2002
14 189 Tom Tapio 8 12:37,4 13,369 01:27,8 2 HRF Toyota Carina
DNF 143 Mika Rannanoja 6 09:04,2 --4 Laps-- 01:26,4 4 HRF Opel Ascona B
DNF 188 Ralf Floman 6 09:23,1 18,863 01:27,9 5 BMW 3.0 CS
DNF 111 Toni Nieminen 5 07:20,1 --5 Laps-- 01:24,5 2 HRF BMW 325i
DNF 117 Marko Yli-Kiikka 3 05:11,8 --7 Laps-- 01:26,0 2 Jurvan UA BMW 528i
 
Roadsport V8      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Sponsor Nat/State
1 428 Kari Juvonen 10 14:53,2 59,315 01:25,9 3 HRF Porsche 928


Roadsport A ja V8
Kilpailu 2

Roadsport A      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 110 Jyrki Lahti 10 13:55,8 01:22,7 3 HRF Volvo 240
2 176 Tommi Kaarna 10 13:57,6 1,832 01:22,5 7 HRF Ford Taunus RST
3 162 Markku Vehviläinen 10 14:08,5 12,74 01:23,1 6 HRF Volvo 262
4 111 Toni Nieminen 10 14:09,1 13,252 01:23,3 10 HRF BMW 325i
5 115 Viljo M. Sainio 10 14:22,0 26,214 01:24,3 3 HRF Porsche 911
6 102 Jan Granbacka 10 14:38,1 42,314 01:26,1 7 J-PMK Sunbeam Stiletto
7 174 Tuomas Vaaranta 10 14:38,5 42,699 01:26,2 8 HRF BMW 2002
8 165 Viktor Galkin 10 14:42,2 46,406 01:23,1 5 HRF BMW 2002 Turbo
9 161 Pasi Kahelin 10 14:51,5 55,701 01:27,1 5 HRF Volvo 142
10 167 Jukka Martikainen 10 15:14,8 01:19,0 01:28,7 9 HRF BMW 323
11 158 Juha Rajavuori 10 15:17,2 01:21,4 01:29,1 8 HRF Lada 1500 S Turbo
12 121 Heikki Räisänen 10 15:23,2 01:27,4 01:30,5 8 HRF BMW 320
DNF 143 Mika Rannanoja 4 06:14,7 --6 Laps-- 01:26,9 2 HRF Opel Ascona B
DNF 189 Tom Tapio 4 06:34,2 19,504 01:28,0 3 HRF Toyota Carina
DNF 113 Mika Särkelä 3 04:24,0 --7 Laps-- 01:25,0 3 HRF Porsche 914 RS
 
Roadsport V8      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 428 Kari Juvonen 10 14:34,2 38,409 01:25,0 8 HRF Porsche 928


Roadsport B ja C
Kilpailu 1

Roadsport B      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 225 Jari Matalamäki 10 14:01,9 01:23,1 3 KurUA Ford Escort evo
2 266 Mika Lampela 10 14:05,9 3,996 01:23,6 6 KysUA Ford Cortina Mk I Lotus
3 230 Marko Mäkinen 10 14:15,7 13,769 01:24,0 6 JärvisUA Ford Escort RS 2000
4 203 Jesse Tuomi 10 14:16,9 14,992 01:24,4 2 HRF Opel Kadett D
5 202 Timo Seppälä 10 14:22,3 20,339 01:24,8 6 HRF BMW 2002
6 254 Olli Ojala 10 14:23,6 21,671 01:24,3 6 HRF Volvo PV 544
7 234 Sami Väänänen 10 14:28,8 26,898 01:25,4 10 HRF Lada 2000 TC
8 290 Juha Nätkin 10 15:00,2 58,288 01:28,4 7 TeisUA Ford Escort
9 282 Markku Tuikka 10 15:09,5 01:07,6 01:28,7 3 VetUA VW 1303
10 229 Ari Rajamäki 10 15:19,7 01:17,8 01:25,7 4 HRF Ford Taunus GT Coupe
11 249 Jouko Mäkinen 9 14:39,7 --1 Lap-- 01:33,9 4 Toyota Corolla
12 222 Matti Juvonen 9 14:43,0 3,314 01:35,4 9 HRF BMW 2002
13 280 Petteri Rissanen 9 14:55,0 15,268 01:31,0 4 SomUA Sunbeam Imp
 
Roadsport C      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 303 Mika Mansukoski 10 14:55,7 53,73 01:27,5 3 HRF VW 1303S
2 356 Kari Anttila 10 15:08,7 01:06,8 01:29,3 6 TerUA Volvo Amazon
3 309 Kimmo Lampela 10 15:10,5 01:08,6 01:29,5 6 HRF Datsun 100A X-1R
4 314 Olli Yrjölä 10 15:10,8 01:08,8 01:29,2 6 HRF Ford Fiesta


Roadsport B ja C
Kilpailu 2

Roadsport B      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 225 Jari Matalamäki 10 14:07,6 01:23,6 6 KurUA Ford Escort evo
2 266 Mika Lampela 10 14:16,5 8,884 01:24,1 4 KysUA Ford Cortina Mk I Lotus
3 230 Marko Mäkinen 10 14:26,6 18,992 01:25,7 7 JärvisUA Ford Escort RS 2000
4 202 Timo Seppälä 10 14:34,3 26,757 01:26,3 6 HRF BMW 2002
5 290 Juha Nätkin 10 15:13,2 01:05,6 01:30,2 7 TeisUA Ford Escort
6 282 Markku Tuikka 10 15:13,9 01:06,3 01:30,2 3 VetUA VW 1303
7 222 Matti Juvonen 9 14:25,3 --1 Lap-- 01:34,1 4 HRF BMW 2002
8 249 Jouko Mäkinen 9 14:28,6 3,279 01:33,9 3 Toyota Corolla
DNF 234 Sami Väänänen 0 -.--- -.--- - HRF Lada 2000 TC
 
Roadsport C      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 303 Mika Mansukoski 10 15:04,4 56,86 01:28,3 2 HRF VW 1303S
2 356 Kari Anttila 10 15:14,3 01:06,7 01:30,0 6 TerUA Volvo Amazon
3 314 Olli Yrjölä 10 15:20,1 01:12,5 01:30,6 6 HRF Ford Fiesta
DNF 309 Kimmo Lampela 3 04:51,1 --7 Laps-- 01:31,1 2 HRF Datsun 100A X-1R


van Diemen SR Sport ja SS1300
Kilpailu 1

vanDiemen SR Sport      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 555 Markku Pietilä 10 13:11,7 01:17,5 7 HRF vanDiemen
2 565 Jari Nieminen 10 13:12,4 0,677 01:17,5 9 500-K VanDiemen
3 556 Hannu Nieminen 10 13:22,3 10,572 01:18,6 5 HRF vanDiemen
4 507 Andrew Barriskell 10 13:25,8 14,014 01:19,1 7 VanDiemen
5 514 Janne Koikkalainen 10 13:49,5 37,73 01:19,6 9 HRF vanDiemen
6 560 Kari-Tuomas Pietilä 10 13:50,5 38,789 01:21,7 8 HRF vanDiemen
 
SS1300    
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 601 Juhani Jaakola 10 13:49,7 38,008 01:21,7 9 HRF Sunbeam Stiletto
2 600 Petri Mäkelä 9 13:15,5 --1 Lap-- 01:26,8 8 TamUA Simca 1000
3 636 Tomi Taipale 9 13:26,9 11,387 01:27,2 6 HRF Sunbeam Stiletto


van Diemen SR Sport ja SS1300
Kilpailu 1

vanDiemen SR Sport      
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 555 Markku Pietilä 10 13:44,5 01:17,6 3 HRF vanDiemen
2 565 Jari Nieminen 10 13:46,4 1,879 01:18,3 5 500-K VanDiemen
3 507 Andrew Barriskell 10 14:04,5 20,03 01:19,4 2 VanDiemen
4 556 Hannu Nieminen 10 14:08,2 23,682 01:19,1 3 HRF vanDiemen
5 514 Janne Koikkalainen 10 14:17,1 32,629 01:21,7 3 HRF vanDiemen
6 560 Kari-Tuomas Pietilä 10 14:43,5 59,036 01:22,5 2 HRF vanDiemen
 
SS1300    
Pos No. Name Laps Total Tm Diff Best Tm In Lap Club Car
1 601 Juhani Jaakola 10 14:16,3 31,744 01:22,5 2 HRF Sunbeam Stiletto
2 600 Petri Mäkelä 9 13:47,2 --1 Lap-- 01:28,9 3 TamUA Simca 1000
3 636 Tomi Taipale 9 14:22,9 35,749 01:28,8 2 HRF Sunbeam Stiletto