TAKAISIN KOTISIVULLE

HRF Koni Cup 2001
Motopark 2.-3.6.2001
Tulokset


HRF Kotisivu -> HRF Koni Cup 2001 -> Motopark Tulokset

.

Historic A-D race #1
Historic A-D race #2
Historic Formula race #1
Historic Formula race #2
Roadsport A&V8 race #1
Roadsport A&V8 race #2
Roadsport B&C race #1
Roadsport B&C race #2
van Diemen SR Sport race #1
van Diemen SR Sport race #2

Huom. Listoissa on mainittu vain ne jotka ovat saavuttaneet hyväksytyn tuloksen, eli ajaneet yli 3/4 kilpailun kokonaiskierrosmäärästä.


Historic A 1. Lähtö
1 Juha Liukkonen 00:18:35.325 Ford Falcon Sprint
2 Erkki Yrjölä 00:20:02.129 Porsche 911
Historic C 1. Lähtö
1 Jukka Suominen 00:19:14.175 Ford Lotus Cortina
2 Clas Palmberg 00:19:16.363 Lotus Elan
3 Markus Weckström 00:19:47.091 Ford Lotus Cortina
4 Jari Salmi 00:20:18.586 Ford Cortina GT
Historic D 1.Lähtö
1 Joni Luotonen 00:19:47.525 Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
2 Risto Hoikka 00:19:53.116 Fiat Abarth Berlina Corsa
3 Jari Tabell 00:19:53.730 Triumph Spitfire
Historic G 1. Lähtö
1 Urpo Pihlman 00:18:20.329 BMW 2002 Ti
2 Pekka Rinne 00:19:28.039 Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
3 Johan Furuhjelm 00:19:52.605 BMW 2002 Ti
4 Juhani Tukeinen 00:19:32.698 Porsche 911 S
^

Historic A 2. Lähtö
1 Esa Pyyhkäläinen 00:19:10.634 Ford Falcon Sprint
DNF Erkki Yrjölä 00:06:15.209 Porsche 911
DNS Juha Liukkonen 00:00:00.000 Ford Falcon Sprint
Historic C 2. Lähtö
1 Jukka Suominen 00:18:53.183 Ford Lotus Cortina
2 Clas Palmberg 00:18:59.757 Lotus Elan
3 Markus Weckström 00:19:43.209 Ford Lotus Cortina
4 Jari Salmi 00:20:02.692 Ford Cortina GT
Historic D 2. Lähtö
1 Risto Hoikka 00:19:54.197 Fiat Abarth Berlina Corsa
2 Jari Tabell 00:20:02.067 Triumph Spitfire
Historic G 2. Lähtö
1 Urpo Pihlman 00:18:41.270 BMW 2002 Ti
2 Johan Furuhjelm 00:19:35.685 BMW 2002 Ti
3 Pekka Rinne 00:19:43.727 Fiat Abarth 1000 Berlina Corsa
4 Juhani Tukeinen 00:20:09.669 Porsche 911 S

^
Historic Formula 1. Lähtö
1 Juke Puurunen 00:18:18.301 Veemax MK IV B
2 Kim Petterson 00:18:18.759 RPB FV
3 Josette Tuomi 00:18:38.276
4 Carita Keinänen 00:20:17.216

^
Historic Formula 2. Lähtö
1 Kim Petterson 00:18:29.921 RPB FV
2 Juke Puurunen 00:18:40.489 Veemax MK IV B
3 Carita Keinänen 00:20:36.751

^
Roadsport A 1. Lähtö
1 Mika Viitala 00:17:26.529 Peugeot 205
2 Jorma Koponen 00:18:03.316 BMW 325i
3 Tuomas Vaaranta 00:18:28.837 BMW 2002
4 Toni Nieminen 00:18:29.323 BMW 520i
5 Aarno Pihala 00:17:47.285 Porsche 911
6 Ari Heikkinen -2 kierr. BMW 2002
Roadsport V8 1. Lähtö
1 Sami Tschokkinen 00:17:36.312 Chevrolet Camaro
2 Tomi Naaramo 00:18:01.973 Buick Special 2D
3 Keijo Hållfast -1 kierr. Chevrolet Camaro
^

Roadsport A 2. Lähtö
1 Mika Viitala 00:17:24.678 Peugeot 205
2 Marko Haverinen 00:17:56.550 Opel Manta
3 Jorma Koponen 00:18:13.160 BMW 325i
4 Toni Nieminen 00:18:24.738 BMW 520i
5 Tuomas Vaaranta 00:18:29.795 BMW 2002
6 Aarno Pihala 00:17:32.131 Porsche 911
7 Ari Heikkinen -2 kierr. BMW 2002
Roadsport V8 2. Lähtö
1 Sami Tschokkinen 00:17:29.183 Chevrolet Camaro
2 Keijo Hållfast 00:17:38.999 Chevrolet Camaro
3 Tomi Naaramo 00:18:03.508 Buick Special 2D
4 Lauri Aarnio 00:18:11.455 Chevrolet Corvette
5 Pekka Hietala 00:18:40.072 Chevrolet Camaro
^


Roadsport B 1. Lähtö
1 Olli Ojala 00:17:46.886 Volvo PV 544
2 Petri Kuusisto 00:18:01.459 Opel Kadett C Coupe
3 Jyrki Lahti 00:18:08.966 Volvo 240
4 Jani Haverinen 00:18:13.132 Opel Manta
5 Micke Bergman 00:18:13.650 Alfa-Romeo GTV
6 Mika Ikola 00:18:23.763 Volvo Amazon
7 Jari Matalamäki 00:18:55.749 Ford Escort RS 2000
8 Ari Malmström 00:17:52.736 BMW 2002
Roadsport C 1. Lähtö
1 Sami Lintunen 00:18:34.810 Datsun 100A X-1
2 Jesse Tuomi 00:18:58.213 Opel Manta B
3 Matty O. Suonsivu 00:18:59.143 Fiat 600 SLE
4 Tomi Heinonen 00:19:00.745 BMW 1502
5 Tomi Taipale 00:17:50.733 Sunbeam 900 Imp
6 Kai Saarenmäki 00:18:19.645 Sunbeam Imp
7 Mika Särkelä 00:18:20.718 VW Kupla
8 Mika Mansukoski 00:18:20.962 VW 1303S
9 Simo Ojainmaa 00:18:34.432 NSU Prinz 1000 TT
^

Roadsport B 2. Lähtö
1 Jyrki Lahti 00:17:42.004 Volvo 240
2 Mika Rautio 00:17:47.135 Toyota Corolla GT
3 Olli Ojala 00:17:53.273 Volvo PV 544
4 Petri Kuusisto 00:18:03.007 Opel Kadett C Coupe
5 Jani Haverinen 00:18:07.779 Opel Manta
6 Mika Ikola 00:18:14.834 Volvo Amazon
7 Micke Bergman 00:18:15.531 Alfa-Romeo GTV
8 Jari Matalamäki 00:19:06.608 Ford Escort RS 2000
9 Ari Malmström 00:19:19.712 BMW 2002
10 Markus Vuori 00:18:19.280 Ford Escort
Roadsport C 2. Lähtö
1 Sami Lintunen 00:18:40.251 Datsun 100A X-1
2 Matty O. Suonsivu 00:19:04.359 Fiat 600 SLE
3 Tomi Heinonen 00:19:06.608 BMW 1502
4 Tomi Taipale 00:19:33.357 Sunbeam 900 Imp
5 Mika Mansukoski 00:18:05.741 VW 1303S
6 Mika Särkelä 00:18:10.450 VW Kupla
7 Kai Saarenmäki 00:18:24.834 Sunbeam Imp
^


VanDiemen 1. Lähtö
1 Marko Rantanen 00:16:23.214 vanDiemen
2 Andew Bariskel 00:16:28.671 vanDiemen
3 Markku Pietilä 00:16:46.244 vanDiemen
4 Hannu Nieminen 00:17:18.539 vanDiemen
5 Kari-Tuomas Pietilä 00:17:30.264 vanDiemen
SS1300 1. Lähtö
1 Ilkka Jutila 00:17:22.435 Sunbeam Stiletto
2 Juhani Jaakkola 00:17:49.494 Sunbeam Stiletto
3 Kari Kuosmanen 00:17:56.625 Sunbeam Stiletto
4 Matti Koistinen 00:18:02.986 Sunbeam Stiletto
^

vanDiemen 2. Lähtö
1 Marko Rantanen 00:16:26.312 vanDiemen
2 Andrew Bariskel 00:16:27.586 vanDiemen
3 Markku Pietilä 00:16:42.455 vanDiemen
4 Hannu Nieminen 00:17:03.523 vanDiemen
5 Henri Leksis 00:17:05.266 vanDiemen
6 Kari-Tuomas Pietilä 00:17:29.338 vanDiemen
SS1300 2. Lähtö
1 Ilkka Jutila 00:17:24.826 Sunbeam Stiletto
2 Juhani Jaakkola 00:17:36.815 Sunbeam Stiletto
3 Matti Koistinen 00:17:45.396 Sunbeam Stiletto
^